February 22, 2019

February 20, 2019

February 15, 2019

February 8, 2019

February 1, 2019

January 25, 2019

January 18, 2019

Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

Hoşgeldin Kerem hoca

December 14, 2018

İhracatın rekorlar kırdığı bu günlerde genel ekonomi daha mı iyiye gider, yoksa kur etkisi geçince acaba yeniden bir düşüş mü başlar tartışıla dursun, başkan ve yönetim değişimi ile atakta olan Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) Genel Sekreterlik koltuğu da el değiştirdi. Uzun yıllar bu görevi sürdüren Bader Arslan’dan boşalan göreve Kerem Alkin oturdu. Eh bize de hoşgeldin Kerem hoca demek düşer elbette.

Varlık Fonu ile tanıştığımız dönemde gündeme gelmişti Kerem hoca. Sabah gazetesindeki köşesinde, genellikle Türk ekonomisi üzerine yabancı bazı çevrelerin manipülasyonlar gerçekleştirdiğine sıkça değinen Kerem hocanın biyografisine bir göz atalım isterim.
28 Haziran 1965, İstanbul doğumlu olan Prof. Dr. Kerem Alkin, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nde tamamladığı lisans eğitiminin ardından, lisansüstü eğitimini İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans programı ile sürdürmüş. Doktorasını 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İktisat Ana Bilim Dalı'nda tamamlayan Alkin, akademik kariyerine 1987 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi araştırma görevlisi olarak başlamıştır.

1999-2001 yılları arasında İ.Ü. Sosyal Bilimler Enstitüsü Para-Banka Bilim Dalı Başkanlığı görevini yürüten Alkin'in profesörlük ataması 2004 yılında, İstanbul Ticaret Üniversitesi Ticari Bilimler Fakültesi nezdinde İktisat Ana Bilim Dalı kadrosuna yapılmıştır.

Kerem Alkin, İstanbul Ticaret Üniversitesi'nde tam zamanlı öğretim üyesi olarak görev yaptığı dönemde, 2001-2013 arası, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürlüğü, Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü, Uluslararası Ticaret ile, Bankacılık-Finans Bölüm Başkanlığı görevlerini de yürütmüştür.

Prof. Dr. Kerem Alkin, 2010-2013 yılları arasında Bloomberg HT Televizyon Kanalı Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürütmüş ve 16 Nisan 2013'den itibaren İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölüm Başkanlığı görevini üstlenerek, tekrar tam zamanlı olarak akademisyenlik görevini sürdürmüştür.

11 Mart 2014'den, 23 Mart 2015'e kadar Nişantaşı Üniversitesi Rektörlük görevini sürdüren Prof. Dr. Kerem Alkin, 26 Mart 2015'den bu yana İstanbul Medipol Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde öğretim üyeliği, Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölüm Başkanlığı ile, Mobilsiad Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmekte ve aynı zamanda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı İnternet Geliştirme Kurulu üyeliği görevini de sürdürmektedir. Prof. Dr. Alkin, Sabah ve Daily Sabah gazetelerinde de köşe yazarlığı yapmaktadır. Fransızca ve İngilizce bilen Kerem hoca evli ve 1 çocuk babası.

İstanbul Üniversitesi iktisat Fakültesi’nde okuduğum ilk sene, Kerem hocanın da üniversitede hocalığa başladığı ilk yıldı. Hoca değerli bir bilim adamı, değerli bir iktisatçı. 2000 yılında kardeşi, kıymetli Emre Alkin hoca da aynı görevi yürütmüştü, yani halef selef oldu Alkin kardeşler. 
TİM, Türkiye için önemli bir temel taş, ihracatın artmasına baş koyan bir başkan İsmail Gülle ile Kerem hocanın güç birliği, umuyorum ihracatçılara da Türk ekonomisine de yeni bir enerji, yeni bir güç oluşturur.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Social Icon