February 22, 2019

February 20, 2019

February 15, 2019

February 8, 2019

February 1, 2019

January 25, 2019

January 18, 2019

Please reload

Recent Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Featured Posts

Çocuklar okusun diye

March 1, 2019

Bugün yani perşembe günü yarınki köşe yazımı kaleme alırken, aslında pazartesi günü NTV’de ele aldığımız plastik sektörüne değineyim diyordum ki, vazgeçtim ve benim de içerisinde yer aldığım C-Major İşten Sesler Korosu’nun bu akşamki (28 Şubat) konserine değinmek istedim.
Tamamen sosyal sorumluluk amaçlı ve gönüllülük esasına dayalı ve iş dünyasından insanların yer aldığı bu koronun bir parçası olduğum için öncelikle gurur duyduğumu belirtmeliyim. Recai Çakır önderliğinde 2016 yılında kurulmuş olan C-Majör İş’ten Sesler Korosu, şarkı söylemeyi seven birçok CEO veya üst düzey yöneticiden oluşmakta. Ünsped CEO’su şapkam ile benim de yer aldığım koroda yine DÜNYA gazetesi CFO’su Burcu Kösem, DenizBank CEO’su Hakan Ateş, Bosphorus Gaz Yönetim Kurulu Başkanı Ali Şen, Tezmaksan Yönetim Kurulu Üyesi Fatma Aydoğdu, Vakıfbank Genel Müdürü Mehmet Emin Özcan, Ener Holding Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Işık, Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, Dedeman Otelleri Yönetim Kurulu Başkanı Murat Dedeman gibi isimler yer almakta. Yanı sıra Gani Müjde, yazar Ahmet Ümit, tiyatrocu Behzat Uygur gibi sanat dünyasının önemli isimlerinin de yer aldığı koromuz 100’e yakın kişiden oluşuyor.

Amaç ne, amaç sosyal sorumluluk ile birlikte müzik etkinliğini bir arada sürdürmek. Aslında tümü ile gönüllülük esasına dayalı olarak herkesin fedakârlık içerisinde üstelik ciddi katkılar sağladığı bu oluşumda bu akşam İş Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek konserde TOÇEV yararına etkinlikle altıncı konsere imza atılmış olacak. Öyle ki, koro daha önce Dünya Engelliler Vakfı, İstanbul Down Sendromu Derneği, Çocuk Eğitim Derneği, Mehmetçik Vakfı yararına da konserler vermiş ve sosyal sorumluluğun herkes için mümkün olduğunu tüm Türkiye’ye göstermiş idi. TV8’de O Ses Türkiye’ye sevgili Acun Ilıcalı dahi davet ederek herkesin bu korodan haberdar olmasına vesile olmuş idi.

Kısaca TOÇEV’den de söz etmek isterim. Okumak isteyen ancak ailesinin maddi yetersizliği nedeniyle okuyamayan ya da çalışmak zorunda kalan çocukların tüm eğitim hayatları boyunca maddi ve manevi destek veren bir sivil toplum örgütü TOÇEV. “Okumak her çocuğun hakkıdır” diyerek çıktığı yolda her çocuğu birey olarak kabul edip, onların kültürlü, bilgili, uyumlu, üretken olmaları ve toplumsal hayata kazandırılmaları için hiç durmadan çalışıyor. 23 yıllık geçmişe sahip olan TOÇEV, 1994 yılında Ebru Uygun ve 5 arkadaşının, 5 çocuğun eğitim hayatını değiştirmek için yola çıkış hikâyesi ile kurulmuş.

Sosyal sorumluluk bir gönül işi, herkesin mutlak surette bu konuda yapabileceği çok şey olduğunu da unutmamak gerekiyor; ama yine unutulmaması gereken önemli bir şey, aslında herkesin sosyal sorumluluk adına bir şeyler yapabileceği. Bu konuda farkındalığı arttırmak gereken bir organizasyonun şimdiden haberini de vermiş olayım.

C Major’ün tüm üyeleri, ya bir şirket yöneticisi veya ortağı. Hal böyle olunca, doğal olarak koronun ve etkinliklerin yönetimi de profesyonel oluyor. 800 kişinin katılım göstereceği konserin tüm biletlerinin çok önceden tükenmiş olması, aslında kurumsallığın her yerde ne denli önem arz ettiğini gösteriyor.

Neden mi yazdım bu yazıyı, C-Major’ün reklamını yapmak için mi? Asla hayır, zaten ihtiyacı yok. Yapılan iyilikleri paylaşmak da değil amaç, asıl amaç ve hedef herkesi teşvik etmek. Tekrar söyleyeceğim hep söyleyeceğim, “herkesin sosyal sorumluluk anlamında yapabileceği bir şeyler vardır, kimi zaman maddi, kimi zaman ise manevi.”

Ha bu arada noktayı koymadan önce koronun şefi Özlem Abacı’ya değinmez isem herhalde çok ayıp etmiş olurum. Hiçbir maddi karşılık beklemeden bu fedakar görevi üstlenen o mükemmel insana teşekkür ediyorum. Recai bey’e teşekkür ediyorum. İcra Kurulu’na teşekkür ediyorum. C-Major İşten Sesler Korosu, diğer adı ile güzel kalpli insanlar topluluğunun tüm üyelerini ve katkı sağlayan herkesi ayakta alkışlıyorum. Türkiye’de güzel işler yapılıyor, yeter ki isteyelim, yeter ki inanalım.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Follow Us

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Search By Tags
Please reload

Archive
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Social Icon