TURQUALITY

ARC Eğitim & Danışmanlık, tecrübeli ve odaklanmış kadrosu ile TURQUALITY danışmanlığında etkili ve hızlı çözümler ile danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.
 
ARC, onlarca firmaya TURQUALITY® belgesini kazandırmış, halen pek çok firmaya da gerek belge alımında, gerekse belge sonrası danışmanlıkta hizmet vermeye devam etmektedir.

TURQUALITY® , Dünyanın devlet destekli ilk ve tek markalaşma programıdır.
Türkiye’nin rekabet avantajını elinde bulundurduğu sektörlerde, markalaşma potansiyeli olan ürün gruplarını üretiminden pazarlamasına, satışından satış sonrası verilen hizmetlere kadar bütün süreçlerini kapsayan bir destek sistemi oluşturularak, program kapsamındaki işletme markalarının konumlandırılması, konumlarının güçlendirilmesi ve bu markaların uluslararası pazarlara açılmalarının hızlandırılması ile uluslararası pazarlarda kaliteli Türk malı imajının oluşturulması ve yerleştirilmesini amaçlamaktadır.

Turquality başvurusu ön koşullarını sağlayan firma ve markalar, değerlendirme kriterlerinin sonucuna göre firmanın Turquality veya Marka programı kapsamına alınması karar verilmektedir. 
 
DEVLET DESTEKLERİ DANIŞMANLIĞI
ARC Danışmanlık, Ticaret Bakanlığı tarafından verilen tüm devlet destekleri konusunda da uzman kadroları ile 28 yıldan bu yana danışmanlık hizmetleri sunmaktadır.

Destekler hakkında Ekonomi Bakanlığı’nın ilgili sayfasına ulaşmak veya indirmekiçin aşağıdaki linki tıklayınız:

https://ticaret.gov.tr/destekler/ihracat-destekleri/5973-sayili-ihracat-destekleri-hakkinda-karara-iliskin-genelgeler/turquality-tanitim-projesi-destegi